Haber Detay

Dövme Mürekkebi Nasıl Yapılır?

 2010 yılından bu yana dövme mürekkebi üretimini yaparak üretim yapan firmalar arasında öncü firma olmayı başardık.  Allen Crack olarak, müşterilerimizin bizden maksimum verim elde edebilmesini sağladık. Üretimin yapılması tarafımızca sağlanmış ve mürekkebin satışa sunulması henüz sağlanmamıştır. Bunun sebebiyse şartların ağırlaştırılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yazıyı hazırlamamızın asıl sebebi dövme mürekkebi nasıl yapılır konusunda insanların teknik bilgiye sahip olmasıdır. Üretim yapan tek ve ilk firmalar arasında yer almamız, kalitemizin ve sektörde başarılı olmamızı sağlayan faktörler arasında yer almaktadır. Üretimlerimizi şimdilik durdurmamız ve tarafımızca askıya alınması, şartların sağladığı durumlar arasında yer alıyor. Türkiye’de üretebilmemiz için bir tesisin kurulması gerekiyor. Tesisin kurulabilmesi için de yüksek düzeyde bir maliyet gerektiriyor.

Dövme Mürekkebi Hakkında Bilgiler

 Şu anki dövme boyalarının içerisinde ağır metal bulunmamaktadır. Ağır metal bulunmamasının sebebi hijyen ve sağlıksal problemleri oluşturmamasından kaynaklanıyor. Bu yüzden dövme boyalarındaki malzeme tutarlarını iyi ayarlamak gerekir. Alerjik derilerde dahi bu boyaların sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde uygulamasını siz müşterilerimize garanti veriyoruz .

Dövme Mürekkebinin İçinde Ne var?

  1. İçinde bulunan boya şu anki teknolojiyle nano seviyesindedir. Color index yani pigment numarası kozmetik boyalardandır.
  2. Saf su, saf boya şirketin kimya derecesine göre belirlenmektedir. Kıvama göre boya ile suyun oranı değişim göstermektedir. Her boyanın yoğunluğu, her renkte farklılık göstermektedir. Pigmenti biraz daha açması için yoğunluk derecesinde oynama yapılabilmektedir.
  3. Boyayı tutturan madde gomalak, reçine veya akrilik reçinedir. (Bu maddelerin kullanılmaması dövmenin deriye yapışmamasını sağlar ve dövmenin hemen silinmesine sebebiyet verir.)
  4. Gliserin de mürekkep içerisinde bulunuyor. Gliserinin iki türü bulunmaktadır. Bu türler farma ve teknik olarak bilinmektedir. Allen Crack olarak farma türünü kullanmaktayız. İnsan bedeni uygun olması sebebiyle farmayı daha çok tercih etmekteyiz. Gliserinin dövme mürekkebindeki görevi, hava alan boyanın taşlaşmamasına ve kurumamasına sebebiyet vermesidir. Reçine ve gomalaktan dolayı birbirine yapışmasını engellemek için kullanılmaktadır.
  5. Alkol, etanol, izoprobil hem dezenfekte, hem de reçine ve gomalağın açılmasına sebebiyet vermektedir. Dövme boyasının zamk maddesini açma görevi bu maddelere aittir.

Mürekkebin içerisinde bulunan maddeler, teknik bilgisin alınmasına yardımcı olmaktadır. Dövme mürekkebi nasıl yapılır diye düşüncelere kapılan kişilerin maddeler hakkında bilgi sahibi olması, oldukça önemli bir husustur. Allen Crack olarak, sektörde en iyiler arasında yer almaktayız. Bunun sebebiyse teknik bilgiler hakkında bilgi sahibi olmamızdan kaynaklanmaktadır. Tecrübelerimiz, deneyimlerimiz altyapımızı oluşturan faktörler den biridir.